Konsolidovaná výroční zpráva 2020

Pojďte si s námi přečíst Konsolidovanou výroční zprávu skupiny DEK za rok 2020, která právě vychází.

Zprávu najdete ke čtení nebo ke stažení tady.

Přečíst si můžete o významných událostech uplynulého roku, struktuře skupiny, orgánech společnosti a jejím managementu, zprávu o činnosti skupiny, přehled aktivit v roce 2020 a finanční část. Nechybí samozřejmě ani úvodní slovo předsedy správní rady Víta Kutnara, ze kterého vám přinášíme malý úryvek:

...do roku 2020 jsme vstupovali s očekáváním zpomalení přehřívajícího se stavebního trhu. Těšili jsme se na nové projekty, otevření nových prodejen a na nákup nové techniky pro naše půjčovny. Nikdo z nás si nedokázal představit, co nás čeká. Naše priority se v důsledku covidové pandemie během několika březnových dnů zcela změnily. Soustředili jsme se především na ochranu zdraví našich zaměstnanců a zákazníků a zachování chodu našich poboček.

Jsem hrdý na to, že jsme společně situaci zvládli, udrželi servis pro naše zákazníky a neuzavřeli ani jedno z našich prodejních míst. Dokonce se nám podařilo v druhé polovině roku zrealizovat většinu plánovaných projektů a navýšit celkový obrat i hospodářský výsledek celé skupiny. Konsolidovaný obrat oproti předchozímu roku vzrostl o 4 % a naše EBITDA překonala rekordních 1,7 mld. Kč..."