O nás

DEK je skupina společností, které se zabývají dodávkami materiálů a služeb pro stavebnictví

Naše strategie je důsledně orientovaná na prospěch zákazníků. Kromě konkurenčních cen a dodacích podmínek je založena také na vysoké odbornosti a poradenském servisu při dodávkách stavebních materiálů. Správnost této myšlenky se nám každoročně potvrzuje nárůstem našeho obratu i počtu spokojených zákazníků.

Díky naší strategii a soustavným investicím do rozvoje jsme s obratem 36,5 mld. Kč největším dodavatelem v České republice a předním dodavatelem materiálů pro střechy, fasády a izolace ve Slovenské republice. V současné době provozujeme více než 141 prodejních skladů a zaměstnáváme 4477 zaměstnanců.

Společnost DEK a.s. je mateřská firma skupiny DEK, která ovládá všechny dceřiné společnosti. Její jednotlivé části zabezpečují pro dceřiné společnosti servisní činnosti ekonomické, IT, personální, marketingové či provozní povahy. Informace o zaměření jednotlivých dceřiných společností najdete na odkazu níže "Naše společnosti".

Naše společnosti

0
0
Výroční publikace

HISTORIE SKUPINY DEK

2021

Holding DEK uzavírá další významné akvizice. V květnu připojuje BEST, jedničku na trhu ve výrobě betonových prvků pro dům a zahradu. Na sklonku roku pak kupuje významného hráče na poli stavební chemie, společnost Stachema.

2020

V roce, který ovlivnila pandemie SARS-CoV-2, jsme otevřeli 5 nových prodejen Stavebnin DEK a zavedli bezkontaktní prodej DEK Drive, otevřeli dva nové výrobní závody společnosti DEKWOOD a dokončili akvizici firmy First information systems s.r.o.

2019

Začátkem března byl v prodejnách Praha Hostivař a Trutnov zahájen nový projekt – expresní prodej pro řemeslníky DEK Expres.

2018

DEK slaví 25 let své existence. Novou společností holdingu DEK se stala společnost ÚRS CZ a.s.

2017

DEK se stal jedničkou na trhu půjčování stavebního nářadí a techniky.

2016

Vstup na trh elektroinstalačního materiálu. DEK získal jedničku na trhu, společnost ARGOS ELEKTRO, a.s.

2015

Poprvé byl vydán unikátní katalog Stavebnin DEK. Síť prodejních míst se rozrostla na 59 prodejen v ČR a na 16 v SR.

2013

Ve Vestci u Prahy byla postavena první moderní prodejna s přelomovým systémem odbavení zákazníků a nejširší nabídkou stavebních materiálů. Na prodejnách začaly být zřizovány půjčovny strojů a nářadí.

2006

Skupina DEK se stala největším dodavatelem stavebních materiálů v ČR.

2003

Společnost rozšiřuje svou působnost o nový výrobní závod DEKMETAL.

1998

Vzniká samostatné středisko Atelier stavebních izolací, které přebírá veškeré konzultační a poradenské služby.

1995

Společnost se postupně stává komplexním dodavatelem stavebně izolačních materiálů.

1994

Vzniká první pobočka v Ostravě a na trh se uvádějí vlastní značky modifikovaných asfaltových pásů ELASTEK a GLASTEK.

1993

Dne 8. 3. zakládá Vít Kutnar první společnost skupiny DEK. Se svými spolužáky Jindřichem Horákem a Ondřejem Hrdličkou začínají prodávat asfaltové pásy.